Понеділок, 22.07.2019, 03:06Вітаю Вас Гість | RSS

Запорізької міської ради Запорізької області

(нова редакція)

VІІІ. Фінансово-господарська діяльність

8.1. Майно, що передано засновником навчальному закладу, належить йому на правах оперативного управління відповідно до чинного законодавства та не може бути вилученим у нього, якщо інше не передбачено законодавством.

Збитки, завдані навчальному закладу внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства України.

8.2. Матеріально-технічна база навчального закладу включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, інвентар, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі.

8.3. Навчальний заклад відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.

8.4. Для забезпечення навчально-виховного процесу із дотриманням діючих нормативних актів база навчального закладу включає: класні приміщення, навчальні кабінети, бібліотеку, комп’ютерні кабінети, спортивну, актову і читальну зали, медичний кабінет, їдальню, майстерні (слюсарну, обслуговуючої праці тощо), а також приміщення для технічного та навчально-допоміжного персоналу.

8.5. Навчальний заклад має земельну ділянку, де розміщуються спортивні та дитячі ігрові майданчики.

8.6. Навчальний заклад комплектується і працює за штатним розписом, складеним згідно рекомендацій центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти і затвердженим департаментом освіти і науки Запорізької міської ради.

8.7. Фінансово-господарська діяльність навчального закладу здійснюється на основі його кошторису.

8.8. Джерелами формування кошторису навчального закладу є:

8.8.1. Надходження із загального фонду місцевого бюджету.

8.8.2. Кошти спеціального фонду місцевого бюджету:

- надходження від надання платних послуг, які передбачені чинним законодавством;

- доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, навчально-дослідних ділянок, підсобних господарств, від здачі за погодженням із засновником в оренду приміщень, споруд, обладнання;

- кошти фізичних та юридичних осіб, гранти та дарунки (у вартісному обрахунку), одержані на конкретну мету;

- благодійні внески юридичних та фізичних осіб;

- кошти єдиного цільового фонду міської ради;

- інші надходження, не заборонені законодавством України.

8.9. У разі одержання коштів з інших джерел бюджетне асигнування навчального закладу не зменшується. Бюджетне асигнування навчального закладу та позабюджетні кошти не підлягають вилученню та використовуються виключно за призначенням.

8.10. Навчальний заклад є неприбутковою організацією.

Забороняється розподіл отриманих закладом доходів (прибутків) або їх частини серед засновників, органу управління, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

У разі припинення діяльності навчального закладу (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи закладу передаються одному або кільком іншим навчальним закладам або зараховуються до доходу міського бюджету.

Доходи (прибутки) навчального закладу використовуються виключно для фінансування видатків на утримання навчального закладу, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом.

8.11. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку у навчальному закладі визначається законодавством, нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти.

8.12. Навчальний заклад має право згідно із законодавством на придбання та оренду необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами підприємств, установ, організацій та фізичних осіб. Оренда приміщень школи допускається, якщо вона не порушує умов перебування учнів та вихованців, роботи педагогічних працівників, і тільки за згодою власника.

8.13. Звітність про діяльність навчального закладу ведеться відповідно до законодавства.

«  Липень 2019  »